DA3J101F0L
  • 1
Product Category : Diodes - General Purpose, Power, Switching
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Ir - Reverse Current : 0.1 uA
Package / Case : SMini3-F2-B
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Peak Reverse Voltage : 80 V
Max Surge Current : 325 mA
Packaging : Reel
Configuration : Single
Recovery Time : 3 ns
Vf - Forward Voltage : 1.2 V
If - Forward Current : 100 mA
Product : Switching Diodes
Manufacturer : Panasonics
Description : Diodes - General Purpose, Power, Switching SWITCH DIODE FLT LD 2.0x2.1mm